Futboll Sport

“BOMBA” NGA SPANJA/ Real Madrid ka fiksuar ditën e prezantimit të Mbapesë

Ndërsa në Francë janë të bindur se Kilië Mbape do të rinovojë me PSG-në mediat spanjolle argumentojnë pikërisht të kundërtën.1

“El Chiringuito” , emision shumë i afërt me Real Madridin, lëshon “bombën” se sulmuesi francez, nëse vendos të pranojë propozimin e Florentino Perez, do të prezantohet në stadiumin “Santiago Bernabeu” në fund të muajit maj.

Marrëveshja është shumë pranë dhe prezantimi mund të shtyhet për javën e parë të qershorit nëse skuadra e Karlo Ançelotit do të arrijë në finalen e Champions-it, e cila do të luhet në Paris më 28 maj.

Aktualisht gjatë këtij sezoni me fanellën e PSG-së në Ligue , 23-vjeçari është aktivizuar gjithsej në 27 ndeshje nga ku ka shënuar 17 gola dhe ka dhuruar 13 asist për shokët e skuadrës.

 

Related posts

PSG-BARCELONA/ “Katalanasit” kërkojnë përmbysjen e madhe me treshen Messi-Griezmann-Dembele (FOMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

NUK DO I BESONI SYVE/ Daniela “tradhton” FABREGASIN, shpirti binjak i bukuroshes është një FEMËR (FOTO)

Isa.Autor

INCIDENTI PAS KONFERENCËS/ Edy Rejan se mbajnë këmbët, rrëzohet keqazi (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment