Futboll Seria A Sport

ISHTE SHUMË AFËR SKUADRËS SË SERIE A/ Titullari i Milanit merr vendimin e papritur

Alesio Romanjoli po vuan të largohet nga Milani. Kapitenit i skadon kontrata në fund të sezonit dhe dukej se do të transferohej tek ekipi i tij i zemrës, Lacios.

Dihet që presidenti Lotito është dorështrënguar dhe në ofertën e tij ka vendosur vetëm 2.2 milionë euro.

Propozim shumë i ulët për pretendimet e 27-vjeçarit, i cili dëshiron të paktën 3 milionë euro plus bonuse. Situata duket e bllokuar dhe vështirë se bardhekaltrit mund të mbërrijnë në shifra më të larta.

Nga ky bllokim mund të përfitojë Milani. Mbrojtësi mund ta gjejë veten të detyruar të pranojë ofertën e kuqezinjve e cila ka qenë për 3.5 milionë euro në sezon.

Romanjoli e pati refuzuar sepse ishte shumë më pak se 5 milionë që paguhet aktualisht, por duke parë se nuk po i vijnë propozime më të mira mund të vendosë të bëjë prapaktheu duke vazhduar aventurën e tij milaniste, e cila zgjat prej shtatë sezonesh.

Related posts

NDESHJE DRAMATIKE/ Benevento ndal Kampionët Italisë dhe ndajnë pikët

Delo.autor

Milan, veshja e gruas së presidentit Li po çmend tifozët

Sadik.Autor

Zbardhen detajet e transferimit, Valon Berisha pritet të zbarkojë te Lacio

Sadik.Autor

Leave a Comment