Futboll Sport

NDRYSHIM PRONËSIE? Sheikët nga Arabia urojnë Interin për fitimin e Kupës së Italisë

“Urime Interit dhe në veçanti vëllait tim, princit Abdullah bin Turki, për fitoren e Kupës së Italisë”, ka qenë mesazhi i Turki bin Fajsal Al Saud, sipërmarrës dhe pjesë e familjes mbretërore arabe, që ka ngjallur kureshtjen e të gjithë tifozëve të Interit.

Abdullah bin Turki nga ana tjetër është kushëriri i Bin Salman, pronarit të ri të Njukasëllit, një e dhënë kjo që është perceptuar si një e dhënë që tregon interesin e arabëve për Interin.

Në Milano kanë nisur të fantazojnë, mos ndoshta ky është sinjal për një ndryshim pronësie?

Related posts

JUVENTUS ËNDËRRON POGBA/ Manchester United “e zëvendëson” me objektivin e “Zonjës së Vjetër” dhe Real-it

Delo.autor

PRAPASKENA/ James refuzoi Zidane, gjigantët e Anglisë kanë nisur sulmin

Delo.autor

Çështja e spiunazhit, Vieri duhet të paguajë Inter-in

Q.Autor

Leave a Comment