Futboll Sport

PAK DITË PARA FINALES/ Mbyllen bizneset në “Air Albania”! Hapësirat e lokaleve dhe restoraneve u kthehen tifozëve

4 ditë para finales së Conference League në Tiranë, lokalet dhe restorantet që ndodhen në stadiumin ‘Air Albania’ janë mbyllur.

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit është kujdesur sot që ambientet rreth e qark stadiumit të lirohen dhe të kthehen në hapësirë për tifozët.

Kërkesa e UEFA-s bëri që për herë të parë këto hapësira ti rikthehen qëllimit kryesor që është organizimi i ndeshjes, pasi në të kaluarën masa e vetme ka qenë mbyllja e përkohshme në orarin e ndeshjes të lokaleve dhe restoranteve.

Më 25 maj Roma dhe Feyenord do ndeshen për finale e Conference League.

Related posts

LIVE/ Laçi-Tirana, Kundërsulm “vrasës”. Kobina ndëshkon kurbinasit

Delo.autor

KOMENTOI SUPERIOREN DHE TË ARDHMEN/ Andi Lila: Kampionati është në nivele të mira, ja kur do të bëhem trajner

Delo.autor

Neymar merr frymë lirisht, PSG i jep lajmin e mirë

Delo.autor

Leave a Comment