Futboll Sport

BAJRAMI RIKTHEHET NË MODË/ Dy ekipe në Serie A vihen pas fantazistit kuqezi

Nedim Bajrami mbylli një sezon me ulje ngritje, i kushtëzuar shumë nga dëmtimet por dhe nga COVID-19. Pavarësisht këtij fakti, admiruesit nuk mëngojnë kur bëhet fjalë për merkato. Sipas mediave italiane, Bajrami mbetet një pistë konkrete, një dëshirë e vjetër e Fiorentiës.

Jo vetëm klubi violë, edhe Sassuolo është e interesuar për të siguruar shërbimet e fantazistit kuqezi. Largimi i sigurt i Asllanit i ndërlikon disi planet pasi Empoli është i detyruar të ruaj disa nga lojtarët kryesorë që arritën të mbajnë ekipin në elitë.

Në çdo rast, nëse vjen ndonjë ofertë e pa rezistueshme edhe Bajrami është në shitje, në të kundërt do të qëndrojë tek Empoli.

Related posts

FOTO/ Dybala thumbon Milanin, Gattuso nuk përmbahet: Nëse Juve fiton Champions, unë do pres…

Q.Autor

TRIUMFOJNË KAMPIONËT E ITALISË/ Dyshja Dybala-Ronaldo mposht Sampdorian dhe rimarrin kreun

Delo.autor

“MË DUKEJ SIKU PO FLUTUROJA NË FUSHË”/ Spinazzola sfidon mjekët: Në nëntor do të bashkohem me ekipin

Delo.autor

Leave a Comment