Futboll Sport

E KRYER/ Monza e Berluskonit dhe e Galianit me synime të qarta në merkato, akord me portierin e Italisë

Alesio Kranjo është gjithmonë e më pranë Monzës.

KRANJO

Sipas asaj që raporton “TuttoMercatoWeb”, portieri i Kaljarit dhe i kombëtares së Italisë do të kryejë të vizitat mjekësore dhe do të hedhë firmën në kontratë ditën e hënë.

Gardiani 27-vjeçar do të firmosë për tre vite dhe do të përfitojë rreth 1,2 milionë euro në sezon me skuadrën e sapo ngjitur në Serinë A.

 

 

Përpara se Interi të arrinte akordin me portierin Andre Onana me parametra zero, portieri i Kaljarit ishte dëshira numër një e drejtuesve zikaltër, por mesa duket tratativa nuk shkoi ashtu siç pritej.

Monza e Silvio Berluskonit dhe e Adriano Galianit është futur me objektiva të qarta në merkato ku kërkon futbollistë me eksperiencë për të qenë konkurrues në elitën e futbollit italian.

Në sezonin e kaluar me fanellën e Kaljarit në Serinë A, Alesio Kranjo është aktivizuar gjithsej në 35 ndeshje në total.

Related posts

FORMULA 1/ Hamilton kundër skuadrës: Nuk dua të humbas për faj të strategjisë

Delo.autor

PUNA INTENSIVE PËR ZIDANE FILLON TANI/ Ja 10 ekuacionet që duhet të zgjidhë francezi tek Real Madrid

Delo.autor

Tri skuadra pa trajner, koha nuk premton për Laçin dhe Partizanin

Sadik.Autor

Leave a Comment