Futboll Sport

RRAHËN LOJTARËT ME SHKOPINJ/ Merret vendimi për klubin francez

Rënia nga kategoria e parë franceze drejt asaj të dytës e klubit historik, Saint-Etien, solli një ngjarje të pakëndshme, ku tifozët hynë në fushën e lojës dhe filluan të ushtronin dhunë mbi lojtarët me sende të rënda si shkopinj.

Kjo gjë është shqyrtuar nga Federata Franceze e Futbollit, e cila ka marrë masa për klubin më të titulluar në Ligue 1, i cili u barazua këtë vit nga PSG.

Saint-Etien do të duhet ta nisë kampionatin me -3 pikë dhe do të duhet që katër sfidat e para të saj në shtëpi t’i luajë pa tifozë.

Related posts

E PABESUESHME/ PO BËN XHIRON E INTERNETIT: Shikoni si QENI pret penalltin (VIDEO)

Isa.Autor

KASTRIOTI I DORËZUAR/ Vasil Shkurtaj shkëlqen dhe i jep tre pikë Luftëtarit në Krujë

Isa.Autor

HUMBJA ME “POKER” NDAJ MILAN/ Reagon për herë të parë Ronaldo në rrjetet sociale! (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment