Futboll Sport

PERPLASJA QË PO BËN XHIRON E RRJETIT/ Conte: Problemi është mes meje dhe Tuchel

Lajmi i konfrontimit fizik mes Tuchel dhe Contes ka pushtuar të gjitha mediat. Rreth kësaj teme, pas barazimit 2-2 në derbi mes Tottenham dhe Chelsea, ka folur edhe vetë tekniku i Spurs, Conte. Ai dha një prononcim për Sky Sport, ku u përpoq që të fliste më shumë për atë që ndodhi në fushë sesa për sherrin.

“Mendimi im është se është më mirë të flasim për lojën. Ishte një lojë e vështirë për të dyja skuadrat dhe ne përpiqemi në çdo ndeshje të jemi konkurrues.

Chelsea tregoi se është një ekip vërtet i mirë. Krahasuar me sezonin e kaluar ne bëmë më mirë, por nëse duam t’i krijojmë probleme Chelsea-t [në tabelë] ne duhet të jemi më të mirë.

Nuk dua të komentoj situatën [Tuchel], kjo nuk është gjëja më e rëndësishme. Nëse ka një problem, është mes meje dhe atij. Është normale të vish këtu dhe të vuash, por në të njëjtën kohë krijuam shanse për të qëndruar në lojë” – Tha ai.

 

 

Ffffffff

Related posts

Arsenal kthen interesimin për yllin e Benficas (FOTO)

Q.Autor

PRITI PENALLTINË E SOUTHGATE NË 1996/ Köpke: Pushtojmë “Wembley”, stadiumi më drithërues ku kam…

Delo.autor

Bledar Hodo: Vllaznia ka përvojë, Teuta personalitet

Sadik.Autor

Leave a Comment