Futboll Sport

ROMA NUK NDALET NË MERKATO/ Skuadra e Murinjos rivalizon Milanin për mbrojtësin e Premier Ligës

Roma e Zhoze Murinjos duket se nuk planifikon të ndalet në këtë merkato ku pas transferimeve të bujshme të Paulo Dibalës dhe Zhorzhinjo Vijnaldum, objektivi i radhës duket të jetë mbrojtësi i Totenhemit, Zhafet Tanganga.

Sipas raportimeve nga “Tuttomercato.web”, londinezët kanë shfaqur interes për anglezin në orët e fundit me 23-vjeçarin që është kthyer prej kohësh dhe në objektivin kryesor të Milanit për repartin difensiv.

Alternativat e anglezit për momentin janë Erik Baili i Junajtid dhe Aleks Zagadu i cili gjendet si lojtarë i lirë në merkato pas përfundimit të kontratës me Dortmundin.

Related posts

KUPA E SHQIPËRISË/ Ndryshon totalisht formati, shtyhen edhe ndeshjet e së shtunës për Kategorinë…

Delo.autor

FOTO/ Eliminimi nga ‘Champions’, fansja me seksi e ‘Manchester United’ sulmon Mourinho-n

Q.Autor

LIGA E KOMBEVE/ Pas 9 vitesh në kombëtare, portieri i Bullgarisë thyen rekord

Isa.Autor

Leave a Comment