Breaking News Futboll Sport

GAFA! Shqipëria e Rejës humbet në Izrael dhe dështon në Ligën e Kombeve

Shqipëria nuk ka arritur të dalë me rezultat pozitiv nga “Tel Aviv” ndaj Izraelit.

Rasti ynë më i mirë ishte në minutat e para të lojës ku Broja përfitoi me dinakërinë e tij prej sulmuesi dhe i rrëmbeu topin kundërshtarit brenda zonës, por goditje e tij përballë portës ishte shumë e dobët dhe pak kërcënuese për portierin e izraelit.

Më pas skuadra vendase, ka tentuar disa herë për të kërcënuar portën e Strakoshës, ku rastet dhe goditjet kanë qenë tepër të rrezikshme.

Pjesa e dytë ka nisur menjëherë në favorin e Izraelit, kun ë minutën e 46-të, Hysaj ka gabuar në krahun e djathtë dhe Ëeissman ka shënuar përballë Strakoshës.

Kombëtarja jonë pati disa raste me Brojën dhe Cikalleshin, por pa rezultat.

Shqipëria tashmë me këtë rezultat, e ndodhur në vendin e tretë në grup më 1 pikë, do të zbresë në Ligë e dytë (B) të Nations League.

Related posts

SHOKON ISH-BOSI I FORMULA 1/ Bernie Ecclestone: Njerëzit me ngjyrë janë më racistë se njerëzit e bardhë

Delo.autor

NDESHJA ME BARCELONËN/ Klopp pa “frena”: Strategjia jonë është e thjeshtë…

Delo.autor

E ardhmja e Andre Silva vendoset pas botërorit

Sadik.Autor

Leave a Comment