Futboll

NJË REKORD I RI NË FUTBOLLIN BRITANIK/ Klubi i Premier Ligës bëhet i pari që arrin…

Notinghem Forest ka arritur një rekord historik në futbollin britanik, me nënshkrimin e 21 lojtarëve në një merkato të vetme.

Asnjë klub tjetër, jo vetëm në Premier Ligë, por në të gjithë Britaninë e Madhe nuk e ka arritur kurrë këtë shifër transferimesh brenda një merkatoje të vetme.

Rekordi më parë mbahej nga klubi skocez, Dunde Junajtid, i cili afroi 19 lojtarë në vitin 2000, por me ardhjen e Batshuajit dhe Loik Balde së fundmi, klubi më i vjetër në botë bëhet kështu rekordmen i merkatos.

 

 

FbmzLdWWAAg9X_T

Related posts

Largimi i Ajetit/ Torino kurseu 260 mijë euro me futbollistin shqiptar

Isa.Autor

TRANSFERIMI I BUJSHËM TEK MILANI/ Ja 3 “PERLAT” e “pistoletës” Piatek në dy ndeshje (VIDEO)

Delo.autor

E BUJSHME NGA ITALIA/ Milani gjen trajnerin e ri, ish-juventini projektohet në vendin e Piolit

Delo.autor

Leave a Comment