Futboll Sport

CHAMPIONS/ Broja sërish përballë Milanit, në fushë Juventusi dhe Real Madridi. Ja sfidat e mbrëmjes së sotme

Champions-i do të rezervojë përballje interesante dhe emocionuese mbrëmjen e sotme.

Në orën 18:45, do të luhen dy takime: Kopenhagen-Mançester Siti dhe Makabi Haifa-Juventus, me “Zonjën e Vjetër” që i duhet me çdo kusht një fitore në Izrael për të mbajtur gjallë shpresat e një kualifikimi për në fazën tjetër.

Në orën 21:00, do të zhvillohen gjashtë ndeshje, ku vëmendja totale do të jetë në stadiumin “San Siro”, teksa Milani do të përballet me Çelsin e Armando Brojës.

 

 

Kampionët në fuqi të Italisë u nevojitet vetëm fitorja për tu “hakmarrë” për atë humbje 3-0 në Londër javën e kaluar, por edhe për të hedhur një hap drejt kualifikimit.

Ndeshjet e tjera janë: Sëlltik-Lajpcig, Dinamo Zagreb-Salcburg, Dortmund-Sevilja, PSG-Benfika dhe Shaktar Donjetsk-Real Madrid.

NDESHJET E MBRËMJES SË SOTME NË FAZËN E GRUPEVE TË CHAMPIONS-it –

CH (1)

Related posts

MUNGON VETËM ZYRTARIZMI/ Nicolo Barela zbarkon tek Inter për vizitat mjeksore

Delo.autor

DERBI I KRYEQYTETIT/ Statistikat i japin të drejtë Egbosë, ja si vjen Tirana

Delo.autor

Dorismar, tifozja më e çmendur e Leo Messit (FOTO)

Sadik.Autor

Leave a Comment