Futboll Sport

BOTËRORI/ Ecuadori e nis me këmbën e mbarë, thyen pastër Katarin

Ecuadori e ka nisur me këmbën e mbarë Botërorin, teksa ka triumfuar 0-2 ndaj vendit pritës të Katarit.

Pritej të ishte kompeticion i pazakontë dhe ashtu u duk, madje që në minutat e para.Kanë mjaftuar 3 minuta që takimi të zhbllokohet, me miqtë ekuadorian që realizuan me Valencian. Gjithsesi, goli është anulluar për Offside, vendim ky i marrë nga arbitri Orsato pasi komunikoi me VAR.Ekipi i Alfaro fitoi penallti në minutën e 15-të, 11-metërshi u shndërrua në gol nga Valencia. Po ky lojtar, realizoi të dytin brenda fraksionit.

Ecuadori administroi në mënyrë perfekte rezultatin, duke marrë 3 pikët e para, në një grup ku gjenden edhe Netherlands dhe Senegal.

Related posts

DRIDHEN ZIKALTRIT/ Zëvendësuesi i ROBBENIT, BAYERNI e “gjen” tek INTERI

Isa.Autor

Klopp, sërish “thumba” Guardiolës: Kjo botë s’ka trajner dhe ekip të përsosur

Sadik.Autor

Erjon Braçe e thumboi për vendimin e KAS-it/ Tefik Osmani i kthen përgjigje “EPIKE”

Sadik.Autor

Leave a Comment