Futboll Sport

BOTËRORI/ Eliminohen organizatorët e Katarit, Senegali merr fitoren e parë

Senegali triumfoi me rezultatin 1-3 ndaj vendasve të Katarit,  në sfidën e vlefshme për Grupin A të Botërorit 2022.

Një fitore mëse e merituar e afrikanëve, që kanë siguruar kështu 3 pikët e para të grupit, përballë një Katari që u ngushëllua me faktin e shënimit të golit.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1, falë golit të Dia, ndërkohë që në pjesën e dytë u shënuan plot 3 gola të tjerë.

Diedhiou dhe Dieng shënuan 2 herë për Senegalin, ndërkohë që golin e vetëm për Katarin e shënoi Muntari. Me këtë humbje, skuadra pritëse e Botërorit është zyrtarisht e eliminuara e parë.

Related posts

UKRAINË-ANGLI/ “Blindohet” Roma dhe “Olimpico”, 5 pika kontrolli dhe 3 mijë agjentë “kundër” tifozëve anglezë

Delo.autor

(FOTO) Crotone-Napoli, formacionet zyrtare

Q.Autor

NUK MJAFTON CHRISTIAN ERIKSEN/ Inter nis luftën me “Zonjën e Vjetër” për Pogba, ja plani

Delo.autor

Leave a Comment