Futboll Sport

BËRI SHQIPONJËN ME DUAR NË STADIUMIN E KATARIT/ Flet tifozja shqiptare: Serbët u tërbuan pasi…

 

Ndeshja mes Serbisë dhe Zvicrës në Botërorin e Katarit solli emocione të forta, tensione, festime të çmendura edhe zënka. “Helvetët” kanë siguruar kualifikimin në fazën tjetër, ndërsa Serbia u eliminua në fazën e grupeve.

Pas golit të parë të Zvicrës nga futbollisti me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri një tifoze në stadium shqiponjën me duar.

Shqiptarja u shoqërua nga rojet e sigurimit pasi veprimi i saj nuk iu pëlqeu serbëve.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, tifozja ka treguar se ajo ishte ulur pranë tribunës së serbëve dhe ata menjëherë njoftuan rojet e sigurisë.

Mahalla u shpreh se pas veprimit ajo u detyrua të ndryshonte tribunë.

"U tërbuan pasi..."/ Flet tifozja shqiptare që e nxorën

Related posts

Duka i përgjigjet ankimit të Finos: Nuk e njohim CAS-in shqiptar

Sadik.Autor

“PROVOKIM” NË MAQEDONI/ Kosovën e lënë të stërvitet pa drita para ndeshjes vendimtare

Delo.autor

LIVE/ Botërori 2022: Mbyllet ndeshja Francë-Kazakistan. Rezultati 8-0

Delo.autor

Leave a Comment