Futboll Sport

FOTO/ Çfarë kuptimi kishte numri 26 në fanelën “Jashari” që veshi Granit Xhaka

Ylli i kombëtares së Zvicrës, shqiptari granit Xhaka ka festuar me bluzën ku shkruhej mbiemri i heroit Adem Jashari pas fitores ndaj Serbisë.

Po çfarë kuptimi kishte numri 26-të në fanellën “Jashari”.

Bluza me numrin 26 i përkiste shqiptarit tjetër që luan me skuadrën e Zvicrës, Ardon Jashari.

Granit Xhaka i ka marrë bluzën shokut të skuadrës dhe e ka veshur për arsyen e vetme se kishte mbiemrin e njëjtë me atë të heroit Adem Jashari.

Por kjo ishte dhe një mënyrë për t’iu shpëtuar ndëshkimit, pasi Serbët nuk mund të ngrejnë asnjë akuzë, pasi në fund të fundit, Ardon Jashari ishte prezent në stolin e Zvicrës.

Related posts

ELSEID HYSAJ MERR VENDIMIN/ Largohet nga Napoli në fund të sezonit, ja klubi i ri

Delo.autor

MERR FUND DILEMA/ Tek Barcelona apo PSG, ja kur vendos Rakitic për të ARDHMEN

Isa.Autor

BARCELONA MPOSHTET NË TRANSFERTË/ Katalanasit i “dhurojnë” mbijetesën Celta Vigos

Delo.autor

Leave a Comment