Futboll Sport

OFERTA E MAJME NGA SHBA-JA DHE ARABIA SAUDITE/ Leo Messi frikëson drejtuesit e PSG-së

Leo Mesi ishte shumë pranë një rinovimi me PSG-në, me mediat franceze që e cilësuan çdo gjë të mbyllur.

Por duket se pas fitimit të Kupës së Botës, argjentinasi po e mendon dhe njëherë të ardhmen e tij me kampionët e Francës.

Siç raporton gazetari i njohur spanjoll, Gerard Moreno, Mesi ka vendosur që të largohet nga PSG në fund të këtij sezoni, kur kontrata e tij do të përfundojë.

Në Barcelonë luten për një rikthim të tijin te katalanasit, por duket se ofertat e vetme për të janë nga Inter Majemi dhe Al-Hilal në Arabinë Saudite, me këtë të fundit që është e gatshme t’i japë kampionit të Botës plot 300 milionë euro në sezon.

Related posts

“NEW YORK TIMES”/ Gjyshja e yllit të Liverpoolit kishte qenë e dashura e parë serioze e Fergusonit

Delo.autor

Pastrim parash me shitjen e Milanit? Reagon prokurori i Milanos, Francesco Greco…

Q.Autor

VIDEO/ Ter Stegen bëri dy pritjet e vitit, shikoni si ‘fluturon’

Q.Autor

Leave a Comment