Futboll Sport

“SA HERË PREK TOPIN…”/ Bajrami super. Asllani me personalitet. Mediat “masakrojnë” Interin

Disfata e rëndë e Interit përballë Empolit ka zënë faqet e para të mediat italiane: “Inter, çfarë flopi. Spalletti qesh më shumë”, shkruan La Gazzetta dello Sport.

“Inter një tmerr. Tani rrezikojnë edhe Champions”, ishte titulli i përzgjedhur nga Corriere.

  • foto galeri
  • foto galeri

Nedim Bajrami rikthehet titullar për Empolin, me mesfushorin kuqezi që zhvilloi një paraqitje shumë të mirë për sa kohë ishte në fushë, deri në minutën e 73-të:

Bajrami

“Shërben asistin për golin e fitores të realizuar nga Baldanzi. Kur ka topin në këmbë, të jep ndjesinë se në çdo rast do të jap një zgjidhje pozitive që bën diferencën”, nota 6,5 për Bajramin shkruajnë mediat italiane. Nuk është hera e parë që Bajrami shkëlqen përballë Inter, apo ekipeve të tjera të mëdha në Serie A.

 

 

Asllani

Një paraqitje të mirë zhvilloi dhe Kristjan Asllani, pavarësisht se u hodh në fushë vetëm në minutën e 71-të: “Tregoi personalitet, kjo është e dukshme, por nuk e shpenzoi deri në fund”, nota 5,5 për Asllanin.

Related posts

ALARM TEK INTERI/ DËMTOHET RËNDË mbrojtësi brazilian Dalbert

Isa.Autor

HIDHET POSHTË IDEJA E SHKËMBIMIT ME CR7/ Icardi i mbyll derën Juventus: Forca Paris (FOTO)

Delo.autor

RRËFEN FËMIJËRINË E TIJ/ Braithwaite: Pyesja veten nëse babai më donte me të vërtetë

Delo.autor

Leave a Comment