Futboll Sport

ITALIA NË FESTË/ 17 vite pritje, Serie A me 3 ekipe në çerekfinalet e Champions

17 vite pritje për të parë sërish tre ekipe italiane në fazën çerekfinale të Champions League, Napoli, Inter, Milan. Duket si një përjetësi, si diçka jo reale, por ky është një fakt. Më në fund futbolli “azzurr” rikthehet në elitën e Evropës me tre ekipe, shpresojnë shumë që shorti i së premtes të mos i vendos përballë tyre.

Për herë të fundit që futbolli italian ka qenë me tre ekipe në këtë fazë të Champions League, Italia më pas në 2006 u shpall kampione bote.

NapoliItalia nuk shkon në finalen e Champions prej 6 vitesh, ndërsa për herë të fundit e kanë fituar 13 vite më parë.

Të gjithë në Itali shpresojnë që ky rikthim në nivele të larta të jetë një ogur i mirë për të ardhmen, me shpresën që Serie A të vijojë me këtë trend.

335939417 1260494737891067 5032433458921240298 NTetë ekipet më të mira në Champions, plotësohen me dy angleze, Man.City dhe Chelsea, një spanjolle, Real Madrid, një gjermane, Bayern Munich dhe një portugeze, Benfika.

Related posts

ZBULON PROBLEMIN E ZIKALTËRVE/ Spalletti: Ja çfarë na duhet për të qenë Interi i “TRIPLETËS”

Isa.Autor

Zyrtare, Giroud arrin marrëveshjen me Chelsea-n

Q.Autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Barcelona “ringjallet” mposht Dynamo Kyiv falë golit të “xhevahirit” Fati

Delo.autor

Leave a Comment