Futboll Sport

PRECEDENTËT/ Vetëm një fitore ndaj Poloninë, por kuqezinjtë kanë barazuar njëherë në Varshavë

Kombëtarja shqiptare do të luajë ndeshjen e parë të kualifikueseve të “Euro 2024” përballë Polonisë në Varshavë, të hënën e 27 marsit duke nisur prej 20:45.

Edhe pse kuqezinjtë nisen si jofavoritë në këtë takim, ata do të bëjnë çmos për të mos dalë pa pikë nga kjo përballje. Në historinë e përballjeve mes këtyre dy skuadrave, polakët kanë fituar plot 9 herë, ndërsa Shqipëria vetëm një herë.

Tri sfida janë mbyllur në barazim. E vetmja herë që Kombëtarja shqiptare ka arritur të marrë një pikë në Poloni ka qenë në vitin 1984 për kualifikueset e Botërorit, me rezultatin 2-2, me Bedri Omurin dhe Agustin Kolën që shënuan për kuqezinjtë.

1

Related posts

REAL MADRID NIS FAZËN PËRGATITORE/ Zidane me dhimbje koke, Hazard dëmtohet sërish

Delo.autor

“PRESIONIN DUHET TA ANASHKALOJMË”/ Daja: Jemi 100% gati, plan ndryshe për të mposhtur Kukësin

Delo.autor

United ofertë 128 milionë euro në fund të merkatos për lojtarin e Realit

Sadik.Autor

Leave a Comment