Futboll Sport

PAMJET/ Tension dhe provokim para ndeshjes Dinamo Batumi-Tirana, shmanget përplasja mes tifozërive

Tirana do të përballet me Dinamo Batumin në orën 19.00, në sfidën e vlefshme për turin e parë të Conference League. Sa më shumë që i afrohemi ndeshjes së kthimit (1-1 ndeshja e parë), aq më shumë shtohen emocionet dhe entuziazmi.

Sipas asaj që shkruan Panorama Sport, ka patur tension mes tifozërive në Gjeorgji. Mbështetësit e Dinamo Batumit kanë provokuar tifozët e bardhebluve, duke iu afruar shumë kafenesë në të cilën ishin ulur shqiptarët. Përplasja fizike është shmangur fatmirësisht dhe tashmë situata është qetësuar.

Takimi do të luhet në Batumis Dinamos Satsvrtneli Baza (Batumi).

 

Related posts

E SHPËRFILLËN/ Granit XHAKA reagon pas përjashtimit të BERHAMIT nga Kombëtarja e Zvicrës

Isa.Autor

NGA IVAN RAKITIC TEK DIAZ/ Ja lista e dëshirave të Milan për merkaton e janarit…

Delo.autor

VLONJATËT NUK GJEJNË QETËSI/ Ultimatum nga FIFA, Flamurtari humb gjyqin me lojtarin e Bylisit

Delo.autor

Leave a Comment