Futboll Sport

EUROPA LEAGUE/ Liverpool dhe Roma zbresin në fushë, titullarët në Austri e Moldavi

Europa League nis sot fazën e grupeve (18.45). Në grupin E, Liverpool do të përballet me LASK, në takimin që do të zhvillohet në Austri, në Raiffeisen Arena (Linz).

Liverpool: Kelleher, Bajčetić, Konaté, Van Dijk (c), Tsimikas, Endo, Elliott, Gravenberch, Doak, Núñez, Díaz

LASK: Lawal, Ziereis, Andrade, Luckeneder, Flecker, Horvath, Jovicic, Renner, Zulj, Havel, Ljubicic

 

 

Në grupin G, në Moldavi, Roma kërkon fitoren ndaj Sheriff Tiraspol. Ekipi italian i drejtuar nga Mourinho luan me Svilar në portë, përpara tij janë të rreshtuar Ndicka, Mancini dhe Llorente. Mesfusha përbëhet nga Aouar, Cristante, Sanches dhe Karsdorp. Sulmi i është besuar Lukakut, Zaleëski dhe El-Shaaraway.

Related posts

FITORJA E VËSHTIRË/ Klopp: Jam krenar për djemtë e mi. Salah? Fola me të pas ndeshjes

F.autor

“BOMBERAT” E KLUBEVE/ Njihuni me “goleadorët” më të mirë për vitin 2018 në Champions, ja kush mungojnë…

Delo.autor

Karikatura e ditës/ Messi “takon” Ronaldon në Paris, festojnë “Shën Valentinin” (FOTO)

Q.Autor

Leave a Comment