Futboll Sport

I ZHGËNJYER ME PSG/ Messi: Jam i vetmi kampion bote që nuk mori mirënjohje nga klubi

Aventura e Lionel Messi te PSG filloi ashtu si duhet, por nuk përfundoi si historië e kampionëve, kjo për vetë faktin se parisienët nuk e trajtuan si të tillë kur u largua. Në një intervistë të dhënë, argjentinasi që aktualisht aktivizohet te Inter Miami zbuloi se ai e kuptonte armiqësinë e tifozëvë në Paris pas fitores së trofeut nga Kombëtarja e tij në finalen e Kupës së Botës, e cila erdhi kundër vendit ku ai jetonte (Francës) dhe kontribuonte.

Për ta theksuar këtë pikë edhe më tej, shtatë herë fituesi i Topit të Artë pretendon se ai ishte i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk mori mirënjohje nga klubi pas triumfit në Kupën e Botës.

Related posts

Roma – Atalanta, publikohen formacionet zyrtare. Berisha titullar (FOTO)

Q.Autor

NJË SURPRIZË VJEN NGA MERKATO E VERËS/ “Demi” Lautaro drejt largimit, Inter vihet pas sulmuesit holandez…

Delo.autor

Europa League/ Griezman ndëshkon francezët. I shënon golin e parë Marsielles (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment