Futboll Sport

“THE BEST FIFA”/ Dominim absolut i Man.City, por në mes është Messi. Pep favorit kryesor për trajnerin e vitit

The Best FIFA”, trofeu i radhës personal, dominohet sërish nga Man.City, ekipi që fitoi gjithçka në sezonin e fundit. Kjo është një tjetër garë interesante për të kuptuar se kush mund të fitojë trofeun e “Topit të Artë”, ndërsa edhe për trofeun e FIFA-s pritet që konkurrenca më e madhe të jetë ndërmjet Erling Haaland dhe Lionel Messit.

Fifa Men's Player

Jo vetëm Haaland dhe Messi. në top 10 marrin pjesë edhe Julian Alvarez, Kevin De Bruyne, Ilky Gundogan(tashmë pjesë e Barcelonës), Rodri, Bernardo Silva, të gjithë pjesë e Man.City. Në top 10 janë përfshirë edhe Marcelo Brozovic, Kvartskhelia, Victor Osimhen, tre nga protagonistët kryesor të sezonit të fundit në Serie A. Declan Rice, ish kapiteni i West Ham që udhëhoqi anglezet në suksesin në Europa League dhe Kylian Mbappe protagonist absolut në Qatar2022 dhe fitues i Ligue 1 me PSG.

 

 

The Best Coch

Në garën për trajnerin e vitit nga FIFA, në top 5 janë përfshirë Pep Guardiola, Xavi, Simone Inzaghi, Luciano Spalletti dhe Ange Postecogl

Related posts

“MENDOJ SE NJË NDRYSHIM TANI…”/ Romario “shkarkon” Tite dhe zgjedh pasardhësin e trajnerit të Brazilit

Delo.autor

FORMULA 1/ Zyrtare, Hamilton humbet shokun e besuar të skuadrës sezonin e ardhshëm

Delo.autor

Pas transferimit të Ronaldos, vjen lajmi që po TRONDIT Juventusin

Isa.Autor

Leave a Comment