Futboll Sport

EURO 2024/ Sfidat me Moldavinë e Ishujt Faroe! Sylvinho: Janë 4 skuadra në lojë për tu kualifikuar

Trajneri Sylvinho ndodhet në konferencë para sfidave me Moldavinë e Ishujt Faroe

“Jemi në situatë kur në grup janë 4 skuadra në lojë për tu kualifikuar. Nuk kemi frikë! Kurrë! Por sigurisht të impenjuar për tu përgatitur mirë për garën. Kush shkon në fushë 90 minuta duhet të përgatitet mirë. Të gjithë janë në garë. Kemi vetëm një mungesë që është Mihaj se nu kia doli dot, të tjerët janë gati dhe të ndërgjegjshëm se duhet të pëgatitemi sa më mirë për këto sifdat finale” tha trajneri”

Objektivi është të jemi në kushtet për tu kualifikuar në Euro 2024. Është një ëndërr që po e jetojmë prej 10 muajsh. Duam të kualifikohemi por nuk është e lehtë. Moldavia është e fortë është në garë për tu kualifikuar dhe ishujt Faroe po ashtu. Nuk kemi ndeshje aspak të lehta përpara. Duhet të fokusohemi tek Moldavia që është në garë për tu kualifikuar dhe më pas ti marrim me radhë” tha Sylvinho

Related posts

KAOS/ MOURINHO dënon “Djajtë” për Krishtlindjen, shoku i ngushtë lëshon “bombën”: POGBAN s’e ka…

Isa.Autor

AS BARCELONA DHE AS INTER/ Ish-mesfushori Medel zbulon dëshirën e vërtetë të Vidal

Delo.autor

Sa ju kushton të ndiqni Botërorin 2018, Rusia e “paarritshme” nga shqiptarët

Sadik.Autor

Leave a Comment