Futboll Sport

I PARI QË I DHA BESIM BROJËS/ Legjenda e Çelsit gati të bëhet trajneri i një tjetër futbollisti të Kombëtares

Frenk Lampard duket se është gati për një tjetër aventurë si trajner në futbollin anglez, por kësaj radhe në Championship.

Legjenda e Anglisë dhe e Çelsit është favoriti kryesor për të marrë drejtimin e Bristol Sitit, skuadër ku aktivizohet mesfushori i talentuar i Kombëtares, Anis Mehmeti.

Kjo mund të jetë një shenjë e mirë për 22-vjeçarin shqiptar, pasi Lampard njihet për punën e tij me talentet dhe mund t’i japë më shumë minuta Mehmetit në dispozicion.

Kujtojmë që Lampard është trajneri i parë që i dha besim Armando Brojës me Çelsin, kur e aktivizoi atë me ekipin e parë të “Bluve” kur ishte vetëm 18 vjeç në një sfidë të Premier Ligës kundër Evertonit.

Related posts

EMOCIONE TË MËDHA/ Ditë e veçantë për LEGJENDËN e KOMBËTARES (FOTO)

Isa.Autor

LARGIMI I RONALDOS SHKAKTON “TËRMET”/ Isco dhe Real Madrid drejt ndarjes se tyre përfundimtare

Isa.Autor

E ARDHMJA E YLLIT TË MILANIT/ Menaxheri kërcënon: Gjërat nuk janë aspak të sigurta, ja çfarë pritet…

Delo.autor

Leave a Comment