Futboll Sport

RINOVOHET KONTRATA/ Mbrojtësi qëndron te Real Madrid deri në vitin 2028

Eder Militao ka rinovuar kontratën me Real Madrid. Mbrojtësi brazilian dhe Los Blancos do të vazhdojnë të bashkëpunojnë, të paktën deri në vitin 2028. Lajmi është bërë publik nga klubi, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

“Real Madrid C. F. dhe Éder Militão kanë rënë dakord për të vazhduar kontratën e lojtarit tonë, i cili mbetet i lidhur me klubin deri më 30 qershor 2028” – Shkruan klubi.

Militao është aktivizuar në vetëm një ndeshje këtë edicion, pasi është i dëmtuar. Në edicionin e kaluar, lojtari luajti jo pak por 33 takime në kampionat, ku realizoi edhe 5 gola.

Related posts

FIFA me dorë të hekurt ndaj Trabzonsporit, i bllokon merkaton

Q.Autor

Vizioni i Mou për vitin 2020, Manchester Utd pretendent për gjithçka

Q.Autor

ATLETICO-REAL MADRID/ Pas një asisit nga Casemiro, ylli Benzema rihap sfidën për “Los Blancos” (VIDEO)

Delo.autor