Futboll Sport

SHORTI I KUPËS SË SHQIPËRISË/ Mësohen katër çiftet çerekfinale

U hodh paraditen e kësaj të mërkure shorti i fazës çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Tetë skuadrat që kanë arritur deri në këtë fazë u njohën me kundërshtarët që do të kenë përballë, në synimin për të arritur te Kupa e Shqipërisë.

Dyshet e formuara nga shorti janë:

Erzeni-Vllaznia

Teuta-Tirana

Laçi-Egnatia

Kukësi-Partizani

Ndeshjet e para të fazës çerekfinale do të luhen në datat 20 dhe 21 shkurt, teksa ndeshjet e kthimit do të luhen më 5 mars.

Related posts

PREMIER LEAGUE/ Abraham shkruan historinë me Chelsean, Rashford i jep fitoren “Djajve të Kuq” (VIDEO)

Delo.autor

COPA DEL REY/ Athletic Bilbao eliminon “Los Blancos” në gjysmëfinale

Delo.autor

PAS KUALIFIKIMIT NË CHAMPIONS/ Dëmtohet rëndë ylli i Barcelonës, ja sa rrezikon

Delo.autor

Leave a Comment