Futboll Sport

INTER/ Lautaro i lumtur: Këtu janë gjërat e lehta, më quajnë El Toro sepse isha gjithmonë i zemëruar

Lautaro Martinez është një nga lojtarët më të mirë të Interit. Sulmuesi zikaltër ka dhënë një kontribut të madh për skuadrën, për të arritur rezultate të rëndësishme. Në një intervistë të dhënë, Martinez është shprehur i lumtur që është pjesë e këtij ekipi.

“Natyrisht që çdo trofe është një objektiv për një klub si Inter-i. Të jesh pjesë e një grupi vëllezërish dhe miqsh që shkojnë në të njëjtin drejtim, pavarësisht nëse luan apo jo, është e rëndësishëm për të ecur përpara. Kështu që gjërat bëhen më të thjeshta. Psuedonimi “El Toro”? Kur mbërrita te Racing, shokët e skuadrës më vunë nofkën El Toro sepse isha gjithmonë i zemëruar dhe i keq në duele dhe sepse dua të fitoj gjithmonë. Pseudonimi im vjen prej andej” – tha ai.

Related posts

Enrique “harron” Barcelonën/ Spanjolli grumbullon vetëm 2 lojtarë nga skuadra “blaugrana”

Isa.Autor

TREGON MOMENTIN KUR CR7 HUMBI TË ATIN/ Tekniku Skolari: Sot s’mund të bëj gjë, kështu që…

Delo.autor

NATIONS LEAGUE/ Super Franca përmbys Kroacinë në dy minuta (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment