Futboll Sport

E ARDHMJA E DE BRYNE/ Guardiola: Do të doja të qëndonte te City, por vendos ai

E ardhmja e Kevin de Bruyne është në dyshim. Mesfushori belg është i lidhur me Manchester Cityn me një kontratë që skadon më 30 qershor 2025 dhe duket se pikërisht në këtë vit futbollisti mund të largohet nga kampionët e Anglisë.

Trajneri Pep Guardiola u pyet për këtë çështje, në intervistën e fundit. “Ju duhet t’i bëni pyetjen, do të doja që ai të qëndronte por nuk e di. Dëgjoj dhe lexoj thashetheme por nuk e di nëse ka një ofertë dhe nëse Arabia Saudite e do. Do të doja ta kisha edhe për disa kohë në dispozion, por secili vendos vet”, ka thënë shkurt Guardiola. Sipas lajmeve që qarkullojnë së fundmi, alternativat për De Bruyne janë mes Arabisë Saudite dhe MLS, me zgjedhjen përfundimtare që i takojnë lojtarët.

Related posts

EUROPA LEAGUE/ Shakhtar shkatërron Basel, Ocampos hero te Sevilla

Delo.autor

REZULTATE QË SURPRIZUAN BOTËN/ Shqipëria në mediat spanjolle përkrah me më të dobëtat

Isa.Autor

SFIDA ME REAL BETIS/ Zidane lëshon “bombën”: Do të largohem menjëherë nëse…

Delo.autor

Leave a Comment