Futboll Sport

SPEKTAKËL I BROJËS/ Gjyqtari u mohon penallti kuqezinjve. Laçi për pak kalon Shqipërinë në avantazh

Shqiperia dalengadale merr frenat e lojes dhe eshte Broja ai qe ne minuten e 12 hyri ne zone dhe pati nje nderhyrje te rende, por gjyqtari mohon penalltine.

Disa minuta me vone seri Broja shenon, por jasdhet lolje me te drejte.

Dy minuta me pare ishte Qazim laçi ai qe per pak kaloi Shqiperine ne avantazh.

12’ Broja jep spektakël me një shpërthim në krahun e djathtë të sulmit! Ai hyn në zonë dhe rrëzohet pas një kontakti të mbrojtësit, por gjyqtari çuditërisht nuk jep penallti. (VIDEO)

10’ Lindelof nis një top qendror në thellësi, Strakosha dhe Gjimshiti kontrollojnë me qetësi zonën.

8’ Isak provon vetë nga e majta, Strakosha pret në pozicion. (VIDEO)

7’ Isak nga e majta harkon në zonë, Gjimshiti largon rrezikun para portës.

6’ Suedia është ajo që ka zotërimin e topit në këto minuta, ndërsa Shqipëria pret pak e tërhequr duke nisur kundërsulme.

2’ Forsberg ekzekuton një goditje dënimi ballore, Ramadani ndal në mur sferën.

1’ Nis dueli në Solna.

Related posts

JUVENTUS-UDINESE/ Ronaldo përfiton nga një pasim i gabuar dhe ndëshkon për “Zonjën e Vjetër” *VIDEO)

Delo.autor

LAJMI QË TRONDITI BOTËN/ Ja si ndodhi vdekje e ikonës së futbollit Maradona…

Delo.autor

ZYRTARE/ Evertoni godet në merkato, transferon edhe mbrojtësin e Barcelonës

Isa.Autor

Leave a Comment