Futboll Sport

CHAMPIONS LEAGUE/ Dortmund “flirton” me golin, verdhezinjtë në sulm ndaj Realit (VIDEO)

Dortmund 0-0 Real Madrid

Bota e futbollit mban frymën, teksa në Wembley, Dortmund dhe Real Madrid do të fitojnë Champions League. Finalja e madhe, që do të luhet nën prezencën e 90 mijë tifozëve në Londër, premton spektakël dhe emocione të mëdha.

Pak më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare. Si Anceloti, ashtu edhe Terzic kanë mbetur për titullarët, teksa nga minuta e parë më të mirët.

Madrilenët synojnë trofeun e 15-të, ndërsa verdhezinjtë kanë arritur të përshtaten vetëm një herë në Champions League. Arbitër kryesor është slloveni Vincic.

 

Formacionet zyrtare:

 

DORTMUND (4-2-3-1):  Kobel; Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen; Can, Sabitzer; Sanço, Brandt, Adeyemi; Füllkrug.

REAL MADRID (4-3-3):  Courtois; Carvajal, Rüdiger, Nacho, Mendy; Camavinga, Kroos, Valverde; Bellingham, Vinicius, Rodrygo.

Minuta në minutë:

27- Zbritje e shpejt e Dortmund. Gjuan Adeyemi, Courtouis kthen topin, nuk funksioni si duhet Fullkrug.

23- Shtyllë e Fullkrug, e pabesueshme! Unë i trashë Reali. Nuk i beson syve Terzic, zhgënjim i madh te tifozët. Probleme fizike për Emre Can.

(VIDEO)

21- Adeyemi merr top fantastik nga Hummels. Sulmuesi kalon portierin por nuk realizon dot.

15- Vinicius tenton nga distanca, topi shkon porta e madhe.

13- Brandt pranë golit. Gjithsesi, aksioni ekziston i parregullt.

12- Vinicius provon nga krahët, por ndalet nga prapavija. Një lojë e kujdesshme nga të dyja skuadrat.

(VIDEO) 

2- Disa tifozë futen në fushë. Ndeshja rinis pas disa sekondash.

1- Nis ndeshja.

Related posts

E SHTUNA E SUPERIORES “FLAKË”/ Katër ndeshje për të mos u humbur

F.autor

PAMJE TË FRIKSHME/ E rëndë në Angli, rrëzohet helikopteri i pronarit të klubit të Premier Ligës (VIDEO)

Isa.Autor

PASI E KISHTE “MBUSHUR KUPËN” NË FUSHË/ Tifozët napoletanë e shanë nga nëna, Vidal iu përgjigjet me “forca Juve”! (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment