Futboll Sport

DORTMUND DHE REAL MADRID KËRKOJNË SUKSES/ Formacionet e finales së Champions League

Bota e futbollit mban frymën, teksa në Wembley, Dortmund dhe Real Madrid do të fitojnë Champions League. Finalja e madhe, që do të luhet nën prezencën e 90 mijë tifozëve në Londër, premton spektakël dhe emocione të mëdha.

Pak më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare. Si Anceloti, ashtu edhe Terzic kanë mbetur për titullarët, teksa nga minuta e parë më të mirët.

Madrilenët synojnë trofeun e 15-të, ndërsa verdhezinjtë kanë arritur të fitojnë vetëm një herë Champions League. Arbitër kryesor është slloveni Vincic.

Fe

Related posts

U NDËSHKUA ME KARTON TË KUQ NË FUND SEZONI/ Federata Franceze dënon rëndë Balotellin, ja sa do të mungojë

Delo.autor

Reali luan finalen e Champions-it, nuk do ta besoni se çfarë kanë bërë sot lojtarët e Barçës (FOTO)

Sadik.Autor

UANDA NARA NUK NJEH LIMITE/ Bashkëshortja seksi e Ikardit shfaqet duke prekur… të pasmet (VIDEO)

F.autor

Leave a Comment