Futboll Sport

EURO 2024/ Anglia zhgënjen në Frankfurt, barazim me gola ndaj Danimarkës

Anglia barazoi 1-1 Danimarkën në Frankfurt, në përballjen me të tjerët për Europianin. “3 luanët” realizuan të parët me Harry Kane, në minutat e 18-të. Danezët nuk u dorëzuan dhe u futën në lojë në minutat e 34-të, pas golit të Hjulmand.

Në fillimin e pjesës së dytë, Saka me shokë shtuan presionin në portën e Schmeichel, por pa rezultat. Në të 72-tën, Watkins shpërdoroi një mundësi të mirë, për të kaluarën në avantazh. Me këtë rezultat, ekipi i Southgate kryeson me 4 pikë grupin, ndërsa Danimarka ka 2 pikë dhe është në vend të 3-të.

Related posts

Erjona Sulejmani “harron” Xhemailin, në lidhje me basketbollistin italian?!

Sadik.Autor

STADIUMI I RI I KUKËSIT DREJT FUNDIT/ “Verilindorët” presin të kthehen në shtëpi. Ja pamjet e reja (FOTO)

Delo.autor

KUALIFIKIMI NË CHAMPIONS/ Donte një “selfie” me dhunë, Ronaldo sherr me tifozin në fushë (FOTO+VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment