Futboll Sport

I SHËNOI GOL ITALISË ME TË/ Shitet për shifrën rekord fanella me numrin 10-të e Nedim Bajramit. Shtetasi turk pagoi…

Nje shtetas turk ka Blej për një shifër rekord fanellën e Nedim Bajramit të veshur në ndeshjen ndaj Italisë në Euro 2024.

Fanella e yllit të Kombëtares, Nedim Bajramit u shit në ankand për parcelën 5792 euro. Është ky rezultati i fundit i ankandit të hapur pas ndeshjes së parë me Italinë, ku u nxorën në shitje të gjitha fanellat e zinjve për atë ndeshje.

Fanella e dytë e sulmit ishte ajo e sulmuesit Armando Broja, që kapi vlerën 825 euro. Në vend të tretë ishte fanella e Mirlind Dakut e Blej për 477 euro, ndërsa pas tij erdhën fanellat e Jasir Asanit (468 euro) dhe Kristjan Asllanit (445) euro.

Nedim Bajrami hyri në histori e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, pasi vetëm 23 sekondave.

Related posts

MODELJA NA I TREGON TË GJITHA/ Belen Rodriguez prezanton “play boyn” e saj të ri (FOTO)

Isa.Autor

ÇMENDURIA/ Mourinho dëshiron dyshen BALE-KROOS, por yjet e Real Madridit nuk janë…

Isa.Autor

KORONAVIRUSI/ Presidenti i Lyon thuajse dorëzohet për rifillimin e sezonit!

Delo.autor

Leave a Comment