Futboll Sport

LISTA E PLOTË E ITALISË PËR EURO 2024/ Trajneri Spalleti largon 3 lojtarë

Italia synon që të jetë një gjë pozitive në evropiane, aty ku në grupin e skuadrës si Shqipëria, Kroacia dhe Spanja. Trajneri i axurrëve, Lucciano Spalleti ka shkurtuar listën, teksa e madhe nga grumbullimi i 3 lojtarëve. Bëhet fjalë për Riccardo Orsolini, Ivan Provedel dhe Samuele Ricci. Tekniku Spalleti ka të preferuar që në Euro 2024 të ketë një grup miks, mes futbollistëve me eksperiencë dhe talente.

Kështu, përfundimisht, numri i përgjithshëm i të zgjedhurve 26 “luftëtarët” që bëjnë pjesë në europianë.

Ndeshja e parë e italianëve në kompeticionin më të madh për shtetin në Evropë është ndaj kuqezinjve të Shqipërisë, sfidat që bëjnë në Dortmund, me 15 qershor.

Related posts

PHOTO OF THE DAY/ Trajneri i Manchester Unitedit vesh jelekun e…

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Kukësi-Laçi, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 0-0

Delo.autor

Alegri mbron Dybalan është një lojtar i jashtëzakonshëm

Sadik.Autor

Leave a Comment