Futboll Sport

ANGLIA PRETENDENTE NË EUROPIAN/ Southgate pa dy lojtarë, lista finale

Anglia është një nga skuadrat pretendente në Evropë. Sot, trajneri i “3 luanëve”, Southgate ka bërë publike listën e fundit. Bie në sy mungesa e dyistëve të futbollit.

Mbrojtësi Harry Maguire nuk ia del dot për shkak dëmtimi, sakaq Jack Grealish nuk është i preferuar nga tekniku. Me interes të madh pritet të shihen pamjet e lojtarëve si Foden, Saka dhe Toney. Anglia është në një grup në Euro 2024 me Serbinë, Danimarkën dhe Slloveninë.

Related posts

LËVIZIN “UJRAT” TEK TIRANA/ Mema mendon revolucion në ekip, ja skema ndaj Laçit

Delo.autor

E FUNDIT/ Partizani shkarkon trajnerin Sulejman Starova

Q.Autor

MBROJTËSI KATALANAS THUMBON SHOKËT E EKIPIT/ Jordi Alba deklaron: Nuk duhet të merremi me ato që…

Delo.autor

Leave a Comment