Futboll Sport

ZYRTARE/ Pankina e Chelseat, Blutë e Londrës firmosin me trajnerin italian

Chelsea ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Klubi me seli në Londër ka nënshkruar me Enzo Marescan, teknika e njohur 44-vjeçar, që do të qëndrojë në këtë skuadër për 5 vite. Maresca ka qenë ndihmës-trajner te Sevilla dhe te West Ham. Ai, gjithashtu ka përfshirë Parmën në Itali dhe Leicesterin në Angli.

“Ne jemi të kënaqur të mirëpresim Enzo-n te Chelsea. Ai e ka dëshmuar veten si një trajner i shkëlqyer, i aftë për të dhënë rezultate mbresëlënëse me një stil emocionues dhe të identifikueshëm. Ambiciet e tij dhe etika e punës janë në me ato të klubit” – thanë drejtorët sportivë të klubit, Laurence Stewart dhe Paul Winstanley. Chelsea synon që të rikthehet skuadër pretendente në Premier League dhe në arenën kundërn.

Related posts

Çmendet Mourinho, 140 milionë stërlina për Maguire dhe Alderweireld

Sadik.Autor

Alban Bushi publikon listën e të grumbulluarëve U-21, thirret edhe Ronaldo…

Sadik.Autor

NDESHJA NË LORO BORICI/ Cana për mediat skoceze: Nuk jemi në formën më të mirë sepse…

Isa.Autor

Leave a Comment