Futboll Sport

HUMBI NË FINALE/ Drejtuesit e Dortmund të bindur, vendosin të ardhmen e Terzic

Ashti si një vit më parë, Edin Terzic e mbylli përsëri me lot, por kjo herë diskutimi është ndryshe, pasi në Gjermani dhe jo vetëm, mediat dhe opinioni, mendojnë si një mrekulli faktin që mund të dërgojë ekipin deri në finalen e Champions League. . Mbase si vetë drejtuesi i klubit nuk e kishte imagjinuar që ky të shkonte deri në finale në Champions League duke sfiduar si të barabartë Real Madrid.

Sipas gazetarit të njohur, Fabrizio Romano, drejtuesit e klubit do të takohen me trajnerin e këtyre ditëve për të rinovuar kontratën. Në shtëpinë e B.Dortmund të bindur se Terzic është trajneri i duhur për klubin, mund të bëjë më mirë. Tekniku gjerman ka krijuar një lidhje të fortë edhe me tifozët, të cilët kanë kaluar edhe fotografitë në finale përballë Realit të Traktorëve të Traktorit për të arritur këtë sezon.

Related posts

“TOKIO 2020″/ Atleti Smajlaj para garës: Problem me gjumin, por ndjek rekord për finalen

Delo.autor

“TOKIO 2020″/ Atletiket namibiane eliminohen nga Lojërat Olimpike, ja arsyeja…

Delo.autor

KARIKARI NUK ËSHTË I VETMI/ Ja rastësitë kur mbiemrat hapin probleme

Delo.autor

Leave a Comment