KRAHASON EKIPIN E TIJ ME YJET E SPORTIT BOTËROR/ Guardiola: Çdokush mund të humbiste ndaj…

Trajneri Pep Guardiola e ka krahasuar skuadrën e Manchester City me disa nga yjet e sportit botëror si Tiger Woods dhe Usain Bolt. Skuadra e “citizens” fitoi vjet titullin kampion duke thyer rekordin e 100 pikëve dhe këtë sezon mund të shpallet kampion në Premier League me 98 pikë në rast se i fiton 3 ndeshjet e mbetura.

Kampionë për disa vite me radhë kanë qenë edhe Usain Bolt, rekordmen i botës në 100 dhe 200 metra apo Tiger Woods, fitues i 15 turneve “Major” në golf. “Më parë ka qenë më e lehtë. Çdokush mund të humbiste ndaj çdokush. Si vitin e kaluar ashtu edhe këtë sezon ne kemi fituar shumë ndeshje. Mund të them se City ka vendosur një standart të ri”, tha Guardiola.