Breaking News Futboll Kategoria Superiore Sport

DERBI PARTIZANI-TIRANA/ “Bardheblutë” i japin fund “makthit”, fitojnë në frymën e fundit

Tirana ka mposhtur Partizanin me rezultatin 2-1 në derbin numër 150, duke thyer kështu mallkimin 5-vjeçar. Golat e Bathës dhe Kobina i dhuruan fitoren skuadrës së Emanuel Egbo në sfidën e dhuruar në “Air Albania”.

Golin e vetëm për Partizanin e realizoi Jurgen Bardhi. Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1 ndërkohë që në minutat shtesë të ndeshjes, bardheblutë arritën të gjenin golin e fitores me anë të Kobina, duke çuar në delir tifozët, të cilët kishin kaq vite që po e prisnin një triumf në derbi.