Tragjedi në futboll, aksidenti me makinë i shkakton vdekjen mbrojtësit 26-vjeçar

13 Shkurt, 2018

Një aksident automobilistik i ka shkaktuar vdekjen mbrojtësit të njohur afrikan, Mogau Tshehla.
Futbollisti i cili luante te skuadra Polokëwane City, pësoi një aksident me makinë në Kwaggafontein, Mpumala ditën e dielë duke u dërguar me urgjencë në spital.

Për shkak të dëmtimeve të shumta fizike, ai sot ai ka ndërruar jetë.

Ky lajm ka tronditur të gjithë opinionin sportiv në Afrikë dhe jo vetëm.

 

POSTIMET E FUNDIT

Powered by Live Score & Live Score App