• Home
  • Futboll
  • Tragjedi në futboll, aksidenti me makinë i shkakton vdekjen mbrojtësit 26-vjeçar
Futboll

Tragjedi në futboll, aksidenti me makinë i shkakton vdekjen mbrojtësit 26-vjeçar

Një aksident automobilistik i ka shkaktuar vdekjen mbrojtësit të njohur afrikan, Mogau Tshehla.
Futbollisti i cili luante te skuadra Polokëwane City, pësoi një aksident me makinë në Kwaggafontein, Mpumala ditën e dielë duke u dërguar me urgjencë në spital.

Për shkak të dëmtimeve të shumta fizike, ai sot ai ka ndërruar jetë.

Ky lajm ka tronditur të gjithë opinionin sportiv në Afrikë dhe jo vetëm.

 

Related posts

PRAPASKENA E LARGIMIT/ Emery plas “BOMBËN”: Tek PSG ligjin e bën NEYMAR

Isa.Autor

Milan dyfishon rezultatin ndaj Veronas, ja autori i golit (VIDEO)

Q.Autor

“Lëmsh” në fundin e Serie A/ 5 ekipe ndahen nga 2 pikë, njëra do të bjerë nga kategoria…

Sadik.Autor

Leave a Comment