Futboll La Liga

Atletico nuk fal, gati të denoncojë Barcelonën në FIFA

Drejtuesit e Atletico Madridit nuk janë aspak të kënaqur me deklaratat e zyrtarëve të Barcelonës për futbollistin e tyre, Antonie Griezmann

Atletico Madrid do të denoncojë Barcelonën në FIFA, për shkak të tentimit të tyre për të biseduar dhe takuar me Antonie Griezmann.

Ata besojnë se Barcelona ka shkelur integritetin e konkurrencës, pasi të dy skuadrat po luftojnë për titullin e La Ligas.

Kjo ankesë vjen si përgjigje e Drejtorit të Barcelonës, Guillermo Amor, i cili tha se mund të ketë pasur tentime për të kontaktuar francezin.

Barcelona për diçka të tillë ishte akuzuar edhe nga skuadra braziliane Santos, pasi katalonasit kishin tentuar transferimin e mesfushorit Lucas Lima.

Related posts

BEFASON FELIPE LUIS/ Oferta e PSG-së? Nuk më ka interesuar asnjëherë

Isa.Autor

Starova: Partizani “i futi në xhep” lojtarët e Kukësit. Ekipi i Cungut është më dobët se…

Isa.Autor

LUFTËTARI-PARTIZANI/ Kampionët në fuqi kërkojnë fitoren në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment