Futboll Seria A

Allegri mohon zërat për Dybalan: Do të luajë ndaj Genoas

Max Allegri konfirmon se Paulo Dybala do të luajë për Juventusin kundër Genoas, por është e vështirë për Mario Mandzukic dhe Mattia De Sciglio për t’u rikuperuar për Romën, transmeton Alpenews.

Bardhezinjtë përballen me Genoan në Coppa Italia nesër, por skuadra e tyre është shkatërruar nga lëndimet.

“Këto janë dy rikuperime të vështira, si për De Sciglio dhe Mandzukic.”

“Mandzukic ka pasur 13 qepje dhe De Sciglio ka një problem dhe ne do ta vlerësojmë atë në ditët në vijim.”, përfundoi Allegri.

Related posts

Nga Spanja: United kërkon Kovacic nga Real Madrid

Q.Autor

INTER MERR NJË LAJM TË KEQ/ Testohet sërish pozitiv me COVID-19 mbrojtësi…

Delo.autor

VIDEO/ Shënohet goli i parë në Premier League për vitin 2018

Q.Autor

Leave a Comment