Futboll Seria A

Coppa Italia, Napoli mposht Udinesen dhe kalon në çerekfinale

Napoli ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Udineses, por të mjaftueshme për të kaluar në gjysmëfinale të Coppa Italia

Skuadra e Napolit është bërë skuadra e pestë që siguron çerekfinalen e Coppa Italia, pas fitores minimale 1:0 ndaj Udineses.

Golin e vetëm dhe të fitores për vendësit e shënoi anësori italian, Lorenzo Insigne në pjesën e dytë.

Për Napolin 90 minuta luajti Elseid Hysaj, ndërsa Valon Behrami gjatë tërë kohës ishte në bankën rezervë.

Related posts

TRONDITËSE/ Kanë fituar shumë trofe, skuadra shqiptare i jep LAMTUMIRËN sportit

Isa.Autor

FALENDERIMI PËR “MOU”/ Pogba elozhe trajnerit të tij: Ai besoi tek unë

Isa.Autor

E FUNDIT/ FSHF arrin marrëveshjen me trajnerin e ri të Kombëtares, ja kur pritet zyrtarizimi

Delo.autor

Leave a Comment