Futboll Ligue 1

Emery bën gati valixhet, PSG gati të nënshkruajë me trajnerin e Premier Leagues

Mauricio Pochettino është i përzgjedhuri i Paris Saint-Germain, sipas raporteve të ndryshme në Evropë.

Liderët e Ligue 1 duan një zëvendësues me profilin e duhur për Unai Emery, i cili do të largohet në fund të sezonit.

Trajneri i Tottenham Hotspur, 45 vjeç, është në krye të listës së dëshirave të gjigantëve të Paris.

 Paris Saint-Germain want Mauricio Pochettino to take over in the summer

Sipas Daily Mirror, PSG është impresionuar nga aftësia e Pochettino-s për të ndërtuar një skuadër që lufton për titullin kampion dhe po shfaqet mirë edhe në Evropë.

Pochettino gjithashtu ka luajtur te PSG.

 Pochettino spent two years playing at PSG from 2001 to 2003

Mbrojtësi argjentinas kaloi dy sezone në kryeqytetin francez, duke luajtur 95 ndeshje nga 2001 deri në 2003.

Luis Enrique gjithashtu thuhet të jetë interesuar për vendin e punës.

Në prill të 2016, Pochettino ka pranuar se të trajnonte PSG ishte një ëndërr e tij.

Related posts

E BUJSHME/ Një mbrojtës i majtë firmos me KAMZËN, vjen nga klubi i MILANIT

Isa.Autor

Egnatia “kockë e fortë” në 45 minuta, PARTIZANI nuk jep maksimumin në Rrogozhinë

Isa.Autor

Kupa e Italisë, Atalanta sfidon Juventus në gjysmëfinale

Q.Autor

Leave a Comment