Futboll Seria A

Formacionet zyrtare: Fiorentina – Milan

​Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Fiorentinës dhe Milanit.

Fiorentina dhe Milani do të përballen në stadiumin “Artemio Franchi” nga ora 12:30, në kuadër të xhiros së 19’të në Serie A.

Kjo do të jetë ndeshja e fundit për Milanin e Gennaro Gattusos për vitin 2017, që do të tentojë ta mbyllë me fitore, pas suksesit në Kupën e Italisë, ku eliminoi Interin dhe u kualifikua në gjysmëfinale.

Fiorentina: Sportiello, Laurini, Astori, Pezzella, Biraghi, Veretout, Badelj, GilDias, Benassi, Thereau, Simeone.

Milan: Donnarumma, Calabria, bonucci, Romagnoli, Rodriguez, Kessie, Montolivo, Borini, Suso, Cutrone, Bonaventura.

Related posts

HUMBJA E ATLETICOS NDAJ SEVILLAS/ Joao Felix i pikëlluar: Dy gjëra duhen ndryshuar këtu…

Delo.autor

“EURO 2020″/ Shaqiri largohet nga fusha, Moore ndëshkon me kokë Zvicrën (VIDEO)

Delo.autor

MOTI I KEQ NË VEND/ FSHF-ja shtyn 6 ndeshjet planifikuara të Kategorisë së Dytë

Delo.autor

Leave a Comment