International

(FOTO) Brazili është skuadra më e shtrenjtë e Kupës së Botës

Vera e ardhshme do të jetë plot emocione. 32 skuadra do të mundohen të fitojnë Kupën e Botës në Rusi 2018; gjithsesi, jo të gjitha do të mbërrijnë me të njëjtat mundësi për të fituar.

Sipas faqes Transfermarkt, Brazili është përzgjedhur si skuadra më e çmuar që do të udhëtojë në Rusi për të fituar titullin kampion, lista më pas vijon me Gjermaninë, Francë, Spanjën… Në grafikën e mëposhtme mund të shihni 10 skuadrat më të shtrenjta të Rusi 2018.

Në vend të fundit të podiumit është Franca dhe pas saj Spanja. Argjentina është vetëm në vend të pestë e ndjekur nga Belgjika dhe Anglia.

Portugalia e Cristiano Ronaldo-s është në vend të nëntë e ndjekur nga Polonia e vendit të fundit në 10 më të mirat.

Related posts

Vazhdon historia e dashurisë në mes të Buffon dhe Kombëtares së Italisë

Q.Autor

(VIDEO) Mendonit se statuja e Ronaldos është e shëmtuar? Shihni atë të Maradonës në Indi

Q.Autor

10 transferimet që pritet të ndodhin gjatë këtij muaji

Q.Autor

Leave a Comment