Futboll Premier League

Manchester United fiton ndaj Bournemouth, Lukaku rikthehet tek goli

Manchester United ka shënuar fitore ndaj Bournemouth me rezultat 1:0 në kuadër të Premierligës

Nëse në ndeshjen e fundit Romelu Lukaku ishte fajtori kryesorë për humbjen e Manchester Unitedit në derbi ndaj Manchester Cityt, në ndeshjen ndaj Bournemouthit ishte hero i skuadrës.

Ai në këtë takim e shënoi golin e vetëm dhe të tre pikëve për Unitedin.

Pas kësaj fitoreje Unitedi mbetet në vendin e dytë më 38 pikë, 11 më pak se sa City në vendin e parë.

Related posts

INTERI RILIND NË CHAMPIONS/ 3 gola për 3 pikë, Inzaghi: U argëtova

Delo.autor

VENDOS TË LARGOHET NGA SASUOLO/ Boateng surprizon me klubin e ri: Mezi po pres që të luaj për…

Delo.autor

Guardiola me sytë nga mesfushori 18-vjeçar i Lille-s

Q.Autor

Leave a Comment